„Sposób, w jaki mówimy do naszych dzieci,
staje się ich wewnętrznym głosem .”
Peggy O’Mara

PRACA TO MOJA PASJA.

AGATA ŚMIŁOWICZ- OSIŃSKA

psycholog dzieci i młodzieży

„Sposób, w jaki mówimy do naszych dzieci,
staje się ich wewnętrznym głosem .”
Peggy O’Mara

AGATA ŚMIŁOWICZ- OSIŃSKA

psycholog dzieci i młodzieży

Agata Śmiłowicz-Osińska

Kim jestem?

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny w trakcie szkolenia, trenerka umiejętności społecznych, praktyk metody Kid Skills skoncentrowanej na rozwiązaniach, diagnosta zaburzeń ze spektrum autyzmu, ale przede wszystkim szczęśliwa żona i mama.

Mam dwie cudowne córeczki, które co dzień dostarczają mi mnóstwo wrażeń oraz dzięki nim sprawdzam w praktyce całą wiedzę psychologiczną o dzieciach. Sama przekonuję się na własnej skórze, że nie raz coś nie działa, ale zawsze szukam kolejnych rozwiązań. Niekiedy mam pełnię szczęścia, niekiedy zły dzień i pełno zmartwień, więc doskonale Cię rozumiem jak wygląda prawdziwe życie.

Znajomi mówią o mnie, że jestem energetyczna, prawdziwa, szczera, konkretna, zarażam śmiechem oraz to co chyba najmilsze to że można na mnie polegać. Lubię słuchać innych i pomagać w problemach.

Jak pracuję?

Pierwsza wizyta jest konsultacją psychologiczną. Jeżeli rodzic ma potrzebę rozmowy i omówienia problemu, może ona odbyć się bez dziecka. Ustalamy co jest problemem, czy jest wskazana praca terapeutyczna, co jest celem terapeutycznym, jakie są oczekiwania rodzica.

Kolejne spotkania to sesje terapeutyczne. Podczas terapii łączę różne nurty m. in. poznawczo – behawioralny, skoncentrowany na rozwiązaniach oraz ACT.

Moje wykształcenie i praca

Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podyplomowo przygotowanie pedagogiczne uprawniające do pracy z dziećmi i młodzieżą. Ukończyła certyfikowany kurs terapii dzieci i młodzieży w Warszawie i jestem w trakcie szkolenia na psychoterapeutę poznawczo – behawioralnego.

Ukończyłam studia podyplomowe w zakresie zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz liczne kursy diagnostyczne ASD. Jestem certyfikowanym praktykiem metody Kid Skills oraz Jestem z Ciebie dumny – skoncentrowanej na rozwiązaniach. Posiadam Certyfikat trenera TUS.

Swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe poszerzam od 11 lat pracując w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kaliszu. Tam prowadzę szeroką diagnostykę rozwoju dzieci, a w szczególności diagnozę zaburzeń ze spektrum autyzmu. Szkolę rady pedagogiczne, prowadzę warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz współpracuję z wieloma szkołami i przedszkolami na terenie Kalisza i powiatu.

Pracowałam również w szkole podstawowej jako psycholog szkolny. Wiedzę kliniczną zdobyłam pracując z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami i chorobami psychicznymi w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Kaliszu. Duże doświadczenie w pracy wychowawczej oraz z młodzieżą zdemoralizowaną i z zaburzeniami zachowania, otrzymałam pracując w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

W ramach współpracy ze stowarzyszeniem „Fajna Szkoła” prowadziłam warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców. Jako wykładowca akademicki prowadziłam wykłady dla studentów studiów podyplomowych.

Centrum Rozwoju APERIO

Jestem współzałożycielką Centrum Rozwoju Aperio. Razem z moją przyjaciółką od serca, pedagogiem Pauliną Gajzler prowadzimy od 6 lat nasze Centrum.

Tworzymy zespół specjalistów, gdzie dzieci i młodzież otrzymują właściwe wsparcie. Każdy z nas w Centrum Aperio ma doświadczenie pracy w szkole i innych palcówkach.

Naszym celem jest kompleksowa pomoc dzieciom, młodzieży i rodzicom. Jest to miejsce, gdzie każdy poczuje się zrozumiany. Mam to szczęście, że kocham moją pracę i poświęcam jej sporą część mojego życia.

Agata Śmiłowicz-Osińska psycholog dzieci w Kaliszu

KONTAKT

Agata Śmiłowicz-Osińska

GDZIE PRZYJMUJĘ?

Centrum Rozwoju Aperio ul. Armii Krajowej 35,

62-800 Kalisz (piekarnia Olszyna, osiedle Dobrzec)

PARKING

Centrum Rozwoju Aperio mieści się w budynku Piekarni Olszyna. Moi pacjenci mają dostęp do parckingu, który jest usytułowany za Piekarnią. Wjazd ulicą Kaczorowskiego.

OBSERWUJ MNIE

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

Numer telefonu : 607 151 322

(jeśli nie odbieram to znaczy, że prowadzę terapię i skupiam się na pacjencie.

Napisz smsa lub poczekaj, aż oddzwonię.)

Email : a.smilowiczosinska@gmail.com

CO JEŚLI NIE MAM MIEJSC NA KONSULTACJĘ I TERAPIĘ?

Jeśli odrzucam smsem, pewnie w najbliższym czasie nie mam miejsc na terapię i konsultację.

Wtedy zadzwoń do rejestracji do Centrum Rozwoju Aperio:  729 887 370

Umów się na wizytę do psychologa dzieci i młodzieży w Centrum Aperio – pracujemy w zespole, stosując podobne metody terapii.

GODZINY PRACY

PONIEDZIAŁEK  09:00 – 12.00

ŚRODA 12:00 – 20:00

CZWARTEK 13:00 – 20:00

JAK DO MNIE DOJECHAĆ?

CENTRUM ROZWOJU APERIO

Messenger

Armii Krajowej 35

62-800 Kalisz

PON – PT 10:00 – 18:00

Zaobserwuj Nas!

Możliwość płacenia kartą

Copyright @ 2024 Centrum Rozwoju APERIO